Trening funkcjonalny

Sprawdź dostępne opcje i wybierz coś dla siebie

Trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny, który oferujemy w Behapowiec Gym Poznań, to nowatorskie podejście do treningu, cieszące się coraz większą popularnością wśród osób uczestniczących w zajęciach. Istotą treningu funkcjonalnego jest naśladowanie najpowszechniejszych ruchów, jakie wykonuje każdy z nas w swoim codziennym życiu. Chodzi o wzmacnianie mięśni, których używamy na co dzień, bez wyraźnego powiększania się masy mięśniowej. W treningach tych chętnie wykorzystywane są rozmaite akcesoria dostępne w większości klubów fitness. Mowa tu oczywiście o hantlach, piłkach, taśmach, gumach czy steperach.

Ćwicz z nami mięśnie – trening funkcjonalny 

Jest to rozwiązanie, które ma szereg zalet. Trening funkcjonalny, który prowadzimy w Behapowiec Gym Poznań, ma za zadanie wpływać na wzmocnienie całego ciała. Ogromnym plusem dla osób, które nie chcą mieć sylwetki kulturysty, jest brak widocznej rozbudowy mięśni. Warto również zaznaczyć, że naśladowanie ruchów, które każdy z nas wykonuje na co dzień, zmniejsza ryzyko urazów.

Trening w BehapowiecGym Poznań

Trening funkcjonalny łączy co najmniej kilka rodzajów ruchu, a zatem wpływa również na poprawę koordynacji oraz gibkości. Ćwiczenia odbywają się w intensywnym tempie więc pozytywnie oddziałują na krążenie krwi i ogólną wydolność organizmu.

Trening funkcjonalny jest zalecany w szczególności osobom prowadzącym siedzący tryb życia, które powinny zadbać o wzmacnianie mięśni głębokich. Są one odpowiedzialne m.in. za prawidłową postawę ciała. Jeśli dużo siedzimy, nasz gorset mięśniowy jest dużo słabszy i częściej pojawiają się dokuczliwe bóle w dolnej części kręgosłupa.

Podczas treningu funkcjonalnego w Behapowiec Gym Poznań uczestnicy zajęć wykonują ćwiczenia z bogatego zestawu opracowanego przez specjalistów. Zalecane jest wykonywanie serii po 45 lu 90 sekund. Ważne jest również odpowiednie, w tym wypadku jak najszybsze wykonywanie ćwiczeń.